Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

TACT EYAS 1.60 400

Cena soczewek (szkieł) : 850 - 1000zł /komplet

Konstrukcja : biurowa | półprogresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Jeśli szukasz ekonomicznej korekcji wzroku na bliskie odległości z wydłużoną głębią ostrości do 4 metrów i obawiasz się inwestować w droższe rozwiązania progresywne to konstrukcja TACT EYAS 400 spełni Twoje oczekiwania.

Jest to bardzo prosta konstrukcja półprogresywna (biurowa), nie wymaga dużego doświadczenia od optyka w korekcji progresywnej - do zamówienia wystarczą informacje o dioptriach z recepty i zmierzony rozstaw źrenic przyszłego użytkownika, czyli te same informacje co w przypadku klasycznych okularów do bliży (do czytania). Dzięki takiemu uproszczeniu każdy, nawet początkujący optyk poradzi sobie z realizacją zamówienia.

Uproszczenie konstrukcji ma jednak wpływ na szerokość pola widzenia i może wywoływać efekt pływania obrazu podczas szybkich ruchów głową.

Materiał EYAS ma bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (pękanie, ukruszenie) dlatego może z powodzeniem być stosowany do opraw bezramkowych (tzw. patentów) oraz opraw z bardzo dużymi tarczami.

Konstrukcja jest zalecana dla osób z umiarkowaną różnowzrocznością (różnicy mocy korekcji pomiędzy oczami do 4,00 dioptrii) oraz porównywalną ostrością widzenia VScc obu oczu. Problemy neurologiczne, przebyte udary i TIA w obszarze kory wzrokowej mogą utrudnić adaptację do tej konstrukcji półprogresywnej (biurowej) soczewek (szkieł) okularowych.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -8,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii

Sfera: 0,00 .. +2,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii

Sfera: +2,00 .. +6,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +6,00

Addycja (dodatek do czytania): +1,50 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 75mm | 80mm

Dostępne uszlachetnienia soczewek (szkieł) : HVA | SHV | HVL | HVL UVControl | HVL BlueControl

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) półprogresywne (biurowe) sprawdzają się jako pierwsze i kolejne okulary półprogresywne (biurowe), dla grupy wiekowej 35 - 85 lat.

Konstrukcja może być wykorzystywana również jako rozwiązanie przejściowe w trakcie leczenia okulistycznego i rekonwalescencji wzroku.

Hoya

TrueForm

Eyas

n = 1.60

Abbe = 41

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat