Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

HOYALUX iD MYSTYLE V+ EyeGenius CR39 1.50 SENSITY

Cena soczewek (szkieł) : 2550 - 2750zł /komplet

Konstrukcja : progresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Konstrukcja soczewek (szkieł) progresywnych najbardziej parametryzowalna, umożliwiająca najdoskonalsze dopasowanie do potrzeb i oczekiwań użytkownika.
Tak duży zakres parametryzowania jednak wymaga od optyka doświadczenia i wiedzy z zakresu doboru konstrukcji progresywnych soczewek (szkieł) korygujących. Niewłaściwa parametryzacja może prowadzić do trudności z adaptacją a nawet do rezygnacji z korzystania z okularów progresywnych.

Konstrukcja progresywna HOYALUX MYSTYLE V+ EyeGenius CR39 1.50 SENSITY daje duże możliwości parametryzacji, ale sama z siebie nie gwarantuje dobrego widzenia. Jeśli jesteś osobą wymagającą i chcesz mieć bardzo dobre okulary progresywne, to jest to właściwa konstrukcja, ale kupuj ją tylko u optyków, którzy mają duże doświadczenie w korekcji progresywnej wad wzroku.

Soczewki (szkła) progresywne HOYALUX iD MYSTYLE V+ EyeGenius CR30 1.50 są zalecane dla osób z niewielkimi wadami wzroku (-3,00 .. +3,00 dioptrii i addycją (dodatkiem do bliży) do +2,50 dioptrii) oraz osób z różnowzrocznością (wadami wzroku różniącymi się do 2,00 dioptrii dla oka prawego i lewego).

Soczewki (szkła) można montować do opraw okularowych pełnych metalowych i z tworzyw sztucznych oraz żyłkowych.

Materiał CR39 jest podstawowym materiałem do produkcji soczewek organicznych (potocznie plastikowych), jest przejrzysty i zapewnia niski poziom aberracji chromatycznych, dzięki czemu obraz jest bardzo wyraźny.

Materiał CR39 1.50 SENSITY jest podstawowym organicznym materiałem fotochromowym do produkcji soczewek organicznych (potocznie plastikowych), jest przejrzysty i zapewnia niski poziom aberracji chromatycznych, dzięki czemu obraz jest bardzo wyraźny.

Binokularny Model Oceny Widzenia polega na modelowaniu pary soczewek (prawej i lewej) w jednym modelu obliczeniowym, to znaczy, że kształt powierzchni obu soczewek i przyrost mocy optycznej wzdłuż kanału progresji każdej soczewki uwzględnia moc optyczną drugiej soczewki z pary. Klasyczne modelowanie powierzchni bez Binokularnego Modelu Oceny Widzenia polega od oddzielnym, niezależnym modelowaniu powierzchni obu soczewek (szkieł) progresywnych z pary, co może prowadzić do sytuacji, w których moce dla konkretnej odległości patrzenia mogą znajdować się w nieco innych obszarach kanałów progresji, utrudniając znajdowanie właściwej ostrości widzenia osobom z różnowzrocznością.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -8,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +0,00 .. +6,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +6,00

Addycja (dodatek do czytania): +0,75 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne wysokości kanału progresji : 11mm | 12mm | 13mm | 14mm | 15mm | 16mm

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 65mm | 70mm | 75mm

Dostępne uszlachetnienia soczewek (szkieł) : HVA | SHV | HVL | HVL UVControl | HVL BlueControl

Dostępne warianty fotochromu soczewek (szkieł) : Szary | Brązowy | Zielony

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) progresywne doskonale sprawdzają się jako pierwsze i kolejne okulary progresywne, dla grupy wiekowej 35 - 85 lat.

Konstrukcja jest elastyczna w dostosowywaniu do potrzeb użytkownika, lecz wymaga od optyka dużego doświadczenia w korekcji progresywnej.

Nie należy mylić elastyczności w dostosowywaniu do potrzeb użytkownika z wszechstronną uniwersalnością - soczewki (szkła) progresywne można idealnie dopasować do wskazanych warunków korzystania z okularów (np. kierowca, nauczyciel, księgowa) lecz nie oznacza to, że takie dopasowane okulary będą idealne w każdej sytuacji (okulary personalizowane dla księgowej, zapewniającej szerokie pola widzenia dla bliży i odległości pośrednich niekoniecznie będą idealne do prowadzenia samochodu).

Hoya

FreeForm

EyeGenius

id FreeForm Design Technology

Technologia Harmonizacji Binokularnej

Binokularny Model Oceny Widzenia

Kompensacja działania pryzmatycznego

CR39

n = 1.50

Fotochrom

Abbe = 58

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

BVC - Banalced View Control

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat