Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

HOYALUX iD LIFESTYLE V+ EYNOA 1.67 CLARITY SENSITY

Cena soczewek (szkieł) : 2400 - 2600zł /komplet

Konstrukcja : progresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Konstrukcja zaliczana do grupy uniwersalnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Nie faworyzuje żadnej strefy patrzenia traktując z jednakową uwagą obszary do patrzenia w dal, odległości pośrednie i bliż. Konstrukcja jest odpowiednia dla osób, których życie zawodowe wymaga ciągłego zmieniania odległości patrzenia (np. obsługa klientów w sklepie). Natomiast osoby pracujące przy komputerze i dokumentach rozłożonych na biurku mogą odczuwać dyskomfort spowodowany umiarkowanie szerokim obszarem do bliży - w przypadku szerokich biurek może zaistnieć konieczność reorganizacji miejsca pracy w celu podniesienia komfortu widzenia.

Soczewki (szkła) progresywne HOYALUX iD LIFESTYLE V+ CLARITY EYNOA 1.67 SENSITY są zalecane dla osób z dużymi wadami wzroku (-12,00 .. -5,00 oraz +5,00 .. +8,00 dioptrii i addycją (dodatkiem do bliży) do +3,50 dioptrii) oraz osób z różnowzrocznością (wadami wzroku różniącymi się o co najmniej 4,00 dioptrie dla oka prawego i lewego)

Soczewki (szkła) progresywne można montować do opraw okularowych pełnych metalowych i z tworzyw sztucznych oraz żyłkowych.

Materiał EYNOA ma niską wartość liczby Abbego, która określa poziom aberracji chromatycznych (jest odwrotnością dyspersji względnej) materiału. W praktyce oznacza to, że patrząc na białą kropkę na czarnym tle widzimy kolorową plamkę, barwy układają się w wielobarwne pierścienie podobne do tęczy. Każda litera czytanego tekstu będzie miała kolorową aureolę (poświatę, otoczkę), która nie zawsze jest tolerowana przez użytkownika i może wywoływać poczucie dyskomfortu widzenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie tych soczewek dobrze jest poprosić optyka, aby udostępnił soczewki jednoogniskowe z materiału EYNOA 1,67 o mocach zapisanych na Twojej recepcie do bliży (do czytania), tak abyś mógł spojrzeć na jakiś tekst i ocenić, czy poziom aberracji chromatycznych jesteś w stanie zaakceptować.

Z uwagi na niską liczbę Abbego (informującą o wysokim poziomie aberracji chromatycznych) te soczewki (szkła) progresywne mogą nie być tolerowane przez osoby wymagające wyraźnego widzenia i nieprzekłamywanych kolorów.

Materiał EYNOA 1.67 SENSITY jest organicznym materiałem fotochromowym do produkcji soczewek organicznych (potocznie plastikowych), jest obarczony dużymi aberracjami chromatycznymi dlatego należy zastanowić się nad zasadnością skorzystania z tego materiału.

Konstrukcja jest łatwa w adaptacji, zapewnia wysoki komfort widzenia na wszystkie odległości (dal, odległości pośrednie i bliż) dzięki zrównoważeniu wszystkich obszarów.

Należy pamiętać jednak, że wysoki poziom aberracji chromatycznych może skutecznie obniżać komfort widzenia odległości pośrednich i bliży.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -12,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +0,00 .. +2,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +2,00 .. +8,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +8,00

Addycja (dodatek do czytania): +0,75 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne wysokości kanału progresji : 11mm | 14mm

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 65mm | 70mm | 75mm

Dostępne uszlachetnienia soczewek (szkieł) : SHV | HVL | HVL UVControl | HVL BlueControl

Dostępne warianty fotochromu soczewek (szkieł) : Szary | Brązowy | Zielony

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) progresywne dobrze sprawdzają się jako pierwsze i kolejne okulary progresywne, dla grupy wiekowej 35 - 75 lat

Konstrukcja jest łatwa w adaptacji, wymaga jednak wyuczenia pewnych nawyków patrzenia (chodzenie po schodach, patrzenie w lusterka samochodu).

Hoya

FreeForm

Clarity

EYNOA

n = 1.67

Fotochrom

Abbe = 31

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat