Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

HOYALUX BALANSIS EYAS 1.60 SENSITY

Cena soczewek (szkieł) : 1700 - 1850zł /komplet

Konstrukcja : progresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Konstrukcja uniwersalna, bez preferencji dali, odległości pośrednich ani bliży - dzięki czemu zapewnia zrównoważone widzenie na wszystkie odległości.

Jest zalecana dla osób z dużymi wadami wzroku (-10,00 .. -3,00 lub +3,00 .. +8,00 dioptrii i addycją (dodatkiem do bliży) do 3,50 dioptrii) oraz osób z różnowzrocznością (wadami wzroku różniącymi się do 4,00 dioptrii dla oka prawego i lewego)

Soczewki (szkła) progresywne HOYALUX BALANSIS EYAS 1.60 SENSITY można montować do opraw okularowych pełnych metalowych i z tworzyw sztucznych oraz żyłkowych, nadają się również do montażu do opraw bezramkowych (tzw. patentów).

Materiał EYAS SENSITY ma dużą wartość liczby Abbego, równą 41, co oznacza, że poziom aberracji chromatycznych jest niski, zapewniając komfortowe widzenie. Soczewki (szkła) progresywne reagują na oświetlenie promieniami UV zaciemniając się, dzięki temu podnoszą ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Materiał EYAS SENSITY w połączeniu z uszlachetnieniem HVL BlueControl zachowuje się w promieniach UV jak błękitna lustrzanka dając z jednej strony 100% ochrony przed promieniowaniem UV-A i UV-B, a z drugiej zapewniając ekskluzywny wygląd okularów.

Konstrukcja jest łatwa w adaptacji, zapewnia wysoki komfort widzenia na wszystkie odległości (dal, odległości pośrednie i bliż) dzięki zrównoważeniu wszystkich obszarów.

Zastosowanie DST zapewnia dużą stabilność obrazu przy szybkim przechodzeniu od patrzenia w dal do bliży, poczucie pływania obrazu jest znacznie ograniczone a efekt powiększania obrazu nie powoduje poczucia dyskomfortu. Konstrukcja dobrze sprawdza się w przypadku aktywności wymagających szybkich zmian odległości patrzenia dal-bliż (np. spotkania biznesowe, konferencje, prelekcje, obsługa klientów w sklepach).

Konstrukcja HOYALUX BALANSIS EYAS 1.60 SENSITY dobrze sprawdza się jako pierwsze soczewki (szkła) okulary progresywne dla osób z prawidłową konwergencją, motoryką oczu.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -10,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +0,00 .. +2,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +2,00 .. +8,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +6,00

Addycja (dodatek do czytania): +0,75 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne wysokości kanału progresji : 11mm | 14mm

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 65mm | 70mm | 75mm | 80mm

Dostępne uszlachetnienia soczewek (szkieł) : HVA | SHV | HVL | HVL UVControl | HVL BlueControl

Dostępne warianty fotochromu soczewek (szkieł) : Szary | Brązowy | Zielony

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) progresywne dobrze sprawdzają się jako pierwsze okulary progresywne, dla grupy wiekowej 35 - 55 lat

Hoya

FreeForm

EYAS

n = 1.60

Fotochrom

Abbe = 41

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

DST - Double Surface Technology

BVC - Balance View Control

Słowo od producenta:

Konstrukcja została wdrożona w 2017 roku, została opracowana od podstaw z uwzględnieniem postępu technologicznego - nie jest liftingiem przestarzałych konstrukcji.

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat