Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

ENROUTE PRO 1.60

Cena soczewek (szkieł) : 1450 - 1550zł /komplet

Konstrukcja : progresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Konstrukcja opracowana specjalnie dla kierowców. Ma zapewniać stabilne widzenie dali oraz łagodne przechodzenie do patrzenia na odległości pośrednie i bliskie - wskaźniki deski rozdzielczej i nawigację GPS. Ograniczenie efektu pływania obrazu poprawia ocenę odległości i prędkości.

Jest zalecana dla osób zawodowo kierującymi pojazdami (samochody, tramwaje, pociągi, samoloty). Konstrukcja progresywna ENROUTE jest szczególnie przydatna dla operatorów dźwigów i wózków widłowych ponieważ dzięki ograniczeniu efektu pływania obrazu poprawia ocenę odległości i prędkości.

Soczewki (szkła) można montować do opraw okularowych pełnych metalowych i z tworzyw sztucznych oraz żyłkowych oraz do opraw bezramkowych (tzw. patentów).

Materiał 1.60 jest bardzo wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne typu pęknięcia i ukruszenia. Ocenia się, że odporność materiału 1.60 jest 6 razy większa od materiału podstawowego CR39. Materiał 1.60 można jednak zarysować powierzchniowo jak każdy materiał organiczny.

Konstrukcja jest łatwa w adaptacji, zapewnia wysoki komfort widzenia również wskaźników deski rozdzielczej i nawigacji GPS.

Zastosowanie DST zapewnia dużą stabilność obrazu przy szybkim przenoszeniu wzroku na różne odległości patrzenia.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -10,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii

Sfera: +0,00 .. +6,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +6,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +6,00

Addycja (dodatek do czytania): +0,75 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne wysokości kanału progresji : 15mm

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 65mm | 70mm | 75mm | 80mm

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) progresywne dobrze sprawdzają się jako pierwsze i kolejne okulary progresywne, dla grupy wiekowej 35 - 75 lat

Nie są idealne do czytania dokumentów (patrzenia na odległości 30-50cm), ponieważ faworyzują odległości 50-100cm kosztem bliży.

Hoya

FreeForm

Glare Filter

n = 1.60

Abbe = 40

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

IDSD - Integrated Double Surface Design

BVC - Balance View Control

Kierowca

Słowo od producenta:

Konstrukcja ENROUTE PRO jest odpowiedzią na oczekiwania wybranej grupy użytkowników okularów progresywnych.

Zastosowanie materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, ukruszenia) sprawia, że okulary spełniają również funkcje okularów ochronnych.

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat