Nadszedł czas na wzrok 40+ latków
Doradca optiXpertKontakt

Czas na wzrok 40+

AMPLITUDE CR39 1.50 SENSITY

Cena soczewek (szkieł) : 900 - 1100zł /komplet

Konstrukcja : progresywna

Charakterystyka konstrukcji soczewek (szkieł):

Podstawowa progresywna konstrukcja ekonomiczna, czyli jedna z najtańszych fotochromowych dostępnych na rynku optycznym.
Kupując w internecie albo pytając o najtańsze fotochromowe soczewki (szkła) progresywne z dużym prawdopodobieństwem trafisz właśnie na tę konstrukcję z soczewkami uszlachetnionymi podstawowym antyrefleksem HVA.

Powierzchnia progresywna znajduje się tylko na zewnętrznej powierzchni soczewek, natomiast powierzchnia wewnętrzna jest asferyczna albo atoryczna. W praktyce przekłada się to na wąskie kanały progresji, określane czasami mianem patrzenia przez dziurkę od klucza. Ta właściwość konstrukcji progresywnej AMPLITUDE wymusza częste ruchy głową na boki w celu wyraźnego widzenia obszarów znajdujących się po bokach. Wyraźne, komfortowe widzenie jest zachowane tylko dla kierunku na wprost.

Soczewki (szkła) progresywne AMPLITUDE CR39 1.50 można montować do opraw okularowych pełnych metalowych i z tworzyw sztucznych oraz żyłkowych, natomiast nie zaleca się montażu do opraw bezramkowych (tzw. patentów).

Materiał CR39 SENSITY ma bardzo dużą wartość liczby Abbego, równą 58, co oznacza, że poziom aberracji chromatycznych jest bardzo niski, praktycznie niezauważalny dla wzroku. Soczewki (szkła) progresywne reagują na oświetlenie promieniami UV zaciemniając się, dzięki temu podnoszą ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Materiał CR39 SENSITY w połączeniu z uszlachetnieniem HVL BlueControl zachowuje się w promieniach UV jak błękitna lustrzanka dając z jednej strony 100% ochrony przed promieniowaniem UV-A i UV-B, a z drugiej zapewniając ekskluzywny wygląd okularów.

Największą zaletą tej konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych jest niska cena.

Wiele osób bojąc się kupić bardziej wyrafinowanych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych (ale niestety droższych) decyduje się na zakup produktów ekonomicznych, które nie spełniają oczekiwań jako wszechstronne okulary. Dla osób aktywnych zawodowo, oczekujących szerokich obszarów wyraźnego widzenia konstrukcja AMPLITUDE może okazać się niewystarczająca.


Zakres dostępnych mocy soczewek (szkieł):

Sfera: -10,00 .. 0,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii

Sfera: 0,00 .. +2,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +4,00

Sfera: +2,25 .. +6,00 dioptrii | Cylinder: 0,00 .. +4,00 dioptrii | Sfera + Cylinder < +4,00

Addycja (dodatek do czytania): +0,75 .. +3,50 dioptrii

Zapis: [ Sfera + Cylinder < +6,00 ] oznacza, że suma wartości sfery i cylindra (w notacji dodatniej) musi być mniejsza od +6,00 dioptrii.
Jeśli na recepcie masz podaną wartość cylindra w notacji ujemnej, to musisz przeliczyć receptę na notację dodatnią: sfera_nowa = sfera + cylinder, cylinder_nowy = -1 * cylinder
Przykład przeliczenia: Notacja ujemna sfera = -2,25 cylinder = -1,50 | Notacja dodatnia: sfera = -3,75 cylinder = +1,50.
Addycja (dodatek do czytania) jest zawsze wyrażony w dioptriach dodatnich, nawet jeśli łączna moc do bliży (do czytania) jest ujemna.

Dostępne wysokości kanału progresji : 15mm

Dostępne średnice soczewek (szkieł) : 70mm | 75mm

Dostępne uszlachetnienia soczewek (szkieł) : HARD | HVA | SHV | HVL | HVL UVControl | HVL BlueControl

Dostępne warianty fotochromu soczewek (szkieł) : Szary | Brązowy | Zielony

Informacje dodatkowe:

Soczewki (szkła) progresywne przeznaczone dla osób bez problemów z motoryką oczu, bez różnowzroczności i bez forii, dla grupy wiekowej 35 - 85 lat.

Wysokiej klasy materiał fotochromowy SENSITY zapewnia pełną ochronę wzroku przed promieniowaniem UV-A i UV-B oraz silnym nasłonecznieniem latem i zimą od odbitego światła od śniegu. Jeśli jesteś w trakcie leczenia okulistycznego lub masz wrażliwe oczy, ostre światło negatywnie wpływa na Twoje samopoczucie (np. wywołuje migreny) to materiał SENSITY może korzystnie wspierać Twój wzrok.

Hoya

TrueForm

CR39

n = 1.50

Fotochrom

Abbe = 58

Ochrona UV-A = 100% | UV-B = 100%

Economic

Słowo od producenta:

Fotochromowe organiczne (plastikowe) soczewki progresywne z antyrefleksem i certyfikatem jakości na 2 lata w dobrej cenie.

Wybierz swoje soczewki (szkła) progresywne świadomie

Które soczewki (szkła) progresywne są najlepsze?

Musisz wiedzieć, że każdy producent ma w swej ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych. Konstrukcje różnią się, ponieważ uwzględniają warunki, w jakich mają być używane okulary progresywne. Innej konstrukcji okularów progresywnych powinien używać kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej konstrukcji księgowy - pomimo tego, że mają takie same recepty (wartości dioptrii).

W okularach progresywnych jest zawsze coś za coś, np. długi kanał progresji może oznaczać mały obszar do aktywnego widzenia bliży albo może oznaczać większą trudność w ustaleniu przez którą część kanału progresji (soczewki) należy patrzeć na wybraną odległość. Może to oznaczać, że długi kanał progresji dla pewnych osób będzie atutem, a dla innych problemem - pomimo tego, że wszystkie te osoby mogą mieć takie same recepty.

Jeśli chcesz porównywać soczewki (szkła) progresywne to porównuj dopasowanie do Twoich potrzeb poszczególnych konstrukcji soczewek (szkieł) progresywnych a nie producentów.

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych

Gwarancja adaptacji do okularów progresywnych w skrócie polega na tym, że jeśli nie nauczysz się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych, to optyk otrzyma od producenta soczewek progresywnych dwie pary nowych soczewek jednoogniskowych - jedną parę do dali, drugą do bliży i za te soczewki już nie będziesz płacić - w sumie fajnie.
Ale z drugiej strony nasuwa się pytanie dlaczego nie jesteś w stanie nauczyć się korzystać ze swoich nowych okularów progresywnych? Zakładając, że moce soczewek (szkieł) progresywnych są poprawne to oznacza, że optyk wybrał niewłaściwą konstrukcję soczewek (szkieł) progresywnych, która nie uwzględnia Twoich potrzeb, warunków i charakteru pracy. Mogą zdarzyć się przeciwskazania medyczne do korzystania z okularów progresywnych, ale nie są one częste, stanowią raczej margines.

W sytuacjach braku adaptacji do okularów progresywnych warto jest powtórzyć badanie wzroku u dobrego optometrysty oraz poprosić optyka o spotkanie z przedstawicielem producenta soczewek (szkieł) progresywnych. W trakcie tego spotkania przedstawiciel producenta soczewek zweryfikuje poprawność konstrukcji progresywnej wybranej przez optyka i jeśli stwierdzi, że jest ona niewłaściwa to może podjąć decyzję o zamówieniu dla Ciebie nowych soczewek (szkieł) progresywnych o konstrukcji bardziej odpowiedniej dla Ciebie - oczywiście bez żadnych opłat.

Optyczne sieci handlowe

Sieci optyczne to firmy handlowe, w których przemiłe panie w fartuchach mają plany sprzedażowe (tzw. targety). Pamiętaj, że idąc do sieciówki będziesz rozmawiać z osobą, której brakuje jeszcze np. 40 000zł do zrealizowania miesięcznego planu sprzedaży, z osobą z wyszkolonymi technikami sprzedaży i wykształconymi umiejętnościami wpływania na Twoje decyzje zakupowe. A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś tą miłą panią w fartuchu i do salonu wchodzi klient...

Super promocje - druga para okularów (szkieł) progresywnych 50% taniej,...

Super promocje to zwykły marketing. Zastanów się nad ekonomicznymi aspektami takich promocji, kto ma dopłacić do ceny tej drugiej pary okularów - optyk? A może cena pierwszej pary jest zawyżona o 25%?

Zdarzyło Ci się przyjść do optyka pod wpływem reklamy, a na miejscu okazało się, że są jakieś "ale", o których nie było mowy w reklamie?
Czy masz nadal zaufanie do takiej firmy? Czy możesz stwierdzić, że ta firma jest wiarygodna?

Możesz komfortowo widzieć w wieku 40+ lat